Napisz do nas

ekodomskielnik@gmail.com

Zadzwoń do nas

509 873 895

Ocieplanie poddasza

Izolacja poddasza pianką poliuretanową

Ocieplanie poddasza Gdynia, Gdańsk, Wejherowo….

Ocieplanie poddasza
112
112

Izolacja poddasza / ocieplanie poddasza pianką poliuretanową PUR

Profesjonalne ocieplanie poddasza pianką poliuretanową PUR – Każdy kto buduje dom ze skośnym dachem prędzej czy później stanie przed dylematem jak ocieplić poddasze. Biorąc pod uwagę różnorodność technologii i materiałów izolacyjnych wybór najlepsze metody na ocieplenie poddasza może wydawać się skomplikowany. Kiedyś do ocieplania poddaszy używano styropianu, aktualnie rozważania na temat ocieplenia poddasza sprowadzają się do pytania pianka czy wełna?

Najlepszy materiał izolacyjny do ocieplania poddasza

Jaki jest zatem najlepszy materiał izolacyjny na ocieplanie poddasza? Analizując parametry techniczne takich materiałów izolacyjnych jak wełna i pianka poliuretanowa na pierwszy plan wysuwa się przewodność cieplna. Dla obu materiałów ten parametr osiąga zbliżone wartości. Istotne jest oczywiście to jaką wełnę i jaką piankę poliuretanową porównujemy ze sobą. Warto zwrócić uwagę na fakt, że ocieplanie poddasza wykonuje się zwykle piankę otwartokomórkową. Pianka otwartokomórkowa. w odróżnieniu od pianki zamkniętokomórkowej, jest lżejsza i nie obciążają konstrukcji dachu. Wykazuje ona również właściwości oddychające. Ocieplanie poddasza pianką pur – za zastosowaniem pianki poliuretanowej do ocieplania poddaszy może przemawiać sam okres gwarancyjny. Dla pianki poliuretanowej wynosi on aż 25 lat, w odróżnieniu od wełny dla której jest to lat 15. Po okresie gwarancyjnym pianka poliuretanowa dalej nie chłonie wilgoci, podczas gdy wełna może już zacząć ją chłonąć.

Natrysk pianki poliuretanowej

Ocieplanie pianką pur (ocieplanie PUR)- oprócz parametrów technicznych samych materiałów izolacyjnych nie bez znaczenia jest sama technologia ich nakładania. Pianka poliuretanowa nakładana jest metodą natryskową, pod ciśnieniem, co powoduje, że z łatwością można dotrzeć do miejsc trudno dostępnych. Jest to szczególnie istotne w przypadku bardziej skomplikowanych konstrukcji. Pianka poliuretanowa przykleja się do powierzchni na którą jest nakładana i dokładnie do niej przylega, dzięki bardzo dobrej przyczepności. W odróżnieniu od wełny, która pod wpływem grawitacji może z czasem zacząć odpadać. Sposób aplikacji pianki poliuretanowej sprawia, że pod względem szczelności tak wykonane ocieplenie poddasza jest w zasadzie niedoścignione. Ocieplenie poddasza pianką pur to brak mostków termicznych, przez które ciepło wydostaje się poza budynek zimą i wnikną do niego latem.

Wykorzystanie pianki poliuretanowej do ocieplenia poddasza gwarantuje uzyskanie doskonałych właściwości izolacyjnych. Nie bez znaczenia dla inwestorów jest również czas, w jakim można wykonać izolację poddasza pianką. Dla średniej wielkości poddasza można to zrobić nawet w 1 dzień. Pianka poliuretanowa oprócz doskonałych właściwości termicznych usztywnia konstrukcję i ma właściwości wygłuszające. Bezproblemowe dotarcie do najbardziej niedostępnych miejsc sprawia, że izolacja jest szczelna i pozbawiona mostków termicznych, które niestety zdarzają się w przypadku ocieplania poddasza wełną.

Zapraszamy do skorzystania z oferty – ocieplanie pianką pur, ocieplenie poddasza pianką poliuretanową, izolacja poddasza pianką poliuretanową – ocieplanie poddasza Gdynia, Gdańsk, Wejherowo, Kartuzy, Puck, Lębork, Starogard Gdański, Pruszcz Gdański, Kościerzyna, Żukowo, Tczew, Chojnice, Słupsk, ocieplanie Chwaszczyno, Władysławowo. Ocieplanie Brusy, Reda, Rumia, ocieplanie Chojnice, województwo pomorskie.

Call Now ButtonZadzwoń teraz